Başkonsolos Ergin esnafı ziyaret etti

BAŞKONSOLOS Çınar Ergin, beraberindeki heyetle Türk esnafın yoğun olduğu Stoke Newington’da ziyaretlerde bulundu.

Aziziye Camisinde kılınan Cuma Namazına katılan Başkonsolos Ergin’e Muavin Konsolos Mert Sav eşlik etti. Cuma Namazının ardından iş adamı Osman Cinik’in ofisine geçen Ergin’e yaklaşık 20 kişilik bir grup eşlik etti. Grupta Türkiye’nin Londra Eğitim Müşaviri Hasan Ünsal, THY Manchester Müdürü Osman Battal, MÜSİAD Bursa Şube Başkanı Murat Bayizit, bazı iş adamları ve gazeteciler yer aldı. Burada ikram edilen öğle emeğinin ardından yapılan kısa sohbette son dönemlerde artan cinayetler ve bu cinayetlerde hayatları kaybeden iki Türk vatandaşı hakkında konuşuldu.

İçilen çayların ardından yola koyulan Ergin, bölgede ticari faaliyetler yürüten esnafı ziyaret etti. Yaklaşık 10 farklı işletmeyi ziyaret eden Ergin ve beraberindeki heyete MÜSİAD İngiltere Başkanı Nuri Bulgurcu, UETD UK Başkanı Erdal Yetimova ve iş adamı Osman Cinik eşlik etti.

Türk esnafın yoğun olduğu Stoke Newington bölgesini ziyaret Başkonsolos Ergin, işyeri sahipleri veya yöneticileri ile görüştü. Ayaküstü gerçekleşen ziyaretlerde esnafla sohbet etme fırsatı yakalayan Ergin, onların sorunlarını da dinledi.

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin