2017 yılında neler yaşadık-NİSAN

Nisan – 2017

– Türkiye’de yapılan Anayasa değişikliği referandumu için Londra ve Edinburgh’da kurulan seçim merkezlerinde 4 gün süren oylamalara katılan seçmen sayısı 36 binden fazla oldu.

– Elbistanlılar Dayanışma Merkezinin (El-Com) düzenlemiş olduğu yüzlerce kişinin katıldığı dayanışma gecesi Servet Kocakaya ve Sevcan Orhan’ın muhteşem şarkılarıyla gerçekleşti.

– Akel Partisi üyeleri Derviş Ali Kavazoğlu ve Kostas Misaulis, ölümlerinin 52’nci yıldönümünde Londra’da yapılan etkinlikle anıldı. Kıbrıslı Rum ve Türklerin birlik ve barış içinde yaşaması için hayatlarını feda eden Kavazoğlu ve Misaulis, öldürülmelerinin üzerinden yarım asır geçmesine rağmen unutulmadı.

– Kutlu Doğum Haftası kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler çerçevesinde hattat Ahmet Çoktan’ın eserlerinden oluşan “Aşk-ı Nebi” temalı Hilye-i Şerif sergisi gerçekleştirildi. Yunus Emre Kültür Merkezi’nde yapılan serginin açılışına Londra Büyükelçisi Abdurrahman Bilgiç, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Londra temsilcisi Zehra Başaran ve çok sayıda davetli katıldı.

– Her yıl başta Türkiye olmak üzere, dünyanın birçok ülkesinde kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı gerçekleştirilen törenlerle İngiltere’de yaşayan birçok çocuğun katılımı ile gerçekleştirildi.

– Türk aileleri hedef alan iki kişi cinsel içerikli şantajdan suçlu bulundu. Zengin aileleri hedef alan Burcu Çetince ve Murat Ganidağlı adlı suçlular para ve hapis cezasına çarptırıldı.

– Yapılan bir ankete göre Haringey, Hackney, Enfield ve Islington sadece Londra’nın değil, tüm Britanya’da insanların yaşadıkları için mutsuz olduğu 13 bölge arasında gösterildi.

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin