2017 yılında neler yaşadık-MART

Mart – 2017

– Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma günü 102’nci yılında 26 Türk deniz şehidinin bulunduğu Portsmouth’daki, Gosport Türk Deniz Şehitliği’nde düzenlenen resmi tören ile anıldı.

– Gosport Türk Deniz Şehitliği’nde düzenlenen 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma etkinliğinde “Evet” propagandası yapan Avrupalı Türk Demokratlar Birliği İngiltere (UETD UK) temsilcileri tepki topladı.

– Britanya’da 17 Alevi Kültür Merkezi ve Cemevini çatısı altında toplayan Britanya Alevi Federasyonu, Türkiye’de yapılan Anayasa Değişikliği Referandumuna “Hayır” demek için Trafalgar Meydanı’nda miting düzenledi.

– TÜRK Kürt Toplum Dayanışma Merkezi’nde (DAYMER) gerçekleştirilen ‘Eğitim Kesintilerine Hayır’ panelinde; okul bütçelerinde yapılan kesintilere dikkat çekildi, bu durumun devamı halinde öğrencilerin geleceğinin tehlikeye atılacağı ifade edildi.

– İngiltere Türk Kadınları Yardım Derneği (TWPA), Almanya’da kanser tedavisi gören 6 yaşındaki Kıbrıslı Nefes Demirpençe için yardım kampanyası başlattı.

– İngiltere hükümeti içlerinde Türkiye’nin de bulunduğu 6 ülkeye uçan yolcuların el bagajlarında 16 cm’den büyük dizüstü bilgisayar, tablet ve cep telefonu gibi elektronik cihazların taşınmasını yasakladı.

– KIBRIS Türk Kültür Derneği’nin (Turkish Cypriot Cultural Association-TCCA) kuruluşunun 40. yılı derneğin tarihinin anlatıldığı görsel sunum, canlı müzik ve eğlence ile kutlandı.

– Kıbrıs Türk Mühendisler Birliği (TCEA’in) 30’uncu kuruluş yıldönümü görkemli bir balo ile kutladı. Mühendislik ve Teknoloji Merkezi’nin Savoy Place’deki tarihi binasında gerçekleşen davete Türkçe konuşan toplumların yakından tanıdığı birçok isim katıldı.

– Güney Londra’da Türk dili ve kültürü eğitimi veren Rauf Raif Denktaş Türk Okulu’nun 20. kuruluş yılını kutladı.

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin