İngiltere’deki tüm spor müsabakalarının yeniden başlatılmasına izin verildi

İngiltere Kültür Bakanı Oliver Dowden, profesyonel spor müsabakalarının 1 Haziran’dan itibaren başlayacağını duyurdu.

Spora ona özlem bitti diyen Oliver Dowden, İngiliz sporunun kısa bir süre içerisinde güvenli ve kontrol edilebilen ortamlarda faaliyet göstereceğini söyledi.

Spor müsabakalarının seyircisiz olarak oynanacağını ve insanların evde kalmasını teşvik etmek amacı ile Premier Lig maçlarının 17 Haziran’da yeniden başlamasının beklendiğini, BBC’den canlı ve ücretsiz yayınlanacağını sözlerine ekledi.

Futbol, tenis, at yarışı, Formula 1, kriket, golf, rugby, snooker ve diğer birçok sporun kısa süre içinde ekranlarımıza döneceğini ve insanların maçları evde izlemesinin kamu sağlığı açısından çok ciddi olumlu sonuçları beraberinde getireceğini belirtti.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.