ABD’de sokaklar savaş alanına döndü! Dükkanlar yağmalandı

ABD’nin Minneapolis kentinde siyahi Amerikalı George Floyd’u öldüren polisin tutuklanmasına rağmen öfke bir türlü dinmiyor.

Korona virüsüyle amansız mücadele sürerken, ülkenin gündemi siyahi vatandaş George Floyd’un polis şiddetine maruz kaldıktan sonra hayatını kaybetmesiyle tamamen değişti. Ülke genelinde olayın yaşandığı Minneapolis dışında da binlerce kişi sokaklara dökülürken, polis araçlarını yakıp mağazaları yağmalayanların olması da dikkat çekti.

New York, Atlanta, Washington ve Los Angeles’ın başı çektiği noktalardaki göstericiler polisle karşı karşıya geldi. Başkent Washington’da bir araya gelen yüzlerce kişi Beyaz Saray’a doğru harekete geçti.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.