Bennell’a cinsel istismar suçundan 31 yıl ceza

Eski teknik direktör Barry Bennell, çocuklara yönelik  cinsel istismar suçundan 31 yıl hapis cezası aldı.

Liverpool Kraliyet Mahkemesi, 1979-1991 yıllarında İngiltere’de  Manchester City ve Crewe Alexandra genç takımlarında görev yaptığı sırada 50  çocuğa cinsel istismarda bulunduğu gerekçesiyle Barry Bennell’i suçlu buldu. 64  yaşındaki eski teknik direktör, 31 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Geçen yıllarda Bury ve Sheffield United’ın eski futbolcusu, 43  yaşındaki Andy Woodward, futbola başladığı dönemde teknik direktör Barry  Bennell’in cinsel istismarlarına maruz kaldığını açıklamıştı.

2001 yılından itibaren çocukları korumak için yeni kurallar getiren  İngiltere Futbol Federasyonu, takımlarda genç oyuncularla iletişim halinde olacak  sosyal yardım görevlilerinin bulunmasını zorunlu kılmıştı. (SKORER)

Etiketler
Daha fazla göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.