“Bizler toplumun birer aynasıyız”

BRİTANYALI yazarlar ve şairler, okurlarıyla birlikte Britanya Alevi Federasyonunda bir araya gelerek “Bizler toplumun birer aynasıyız” dedi.

Britanya Alevi Federasyonunda, 17 Şubat Cumartesi günü gerçekleşen etkinlikte, Britanya’da yaşayan Türkçe konuşan ve yazan yazarlar ve şairler kitapları ile birlikte okurlarıyla buluştu ve kitaplarını tanıttı.

İngiltere’de yaşayan yazarları ve şairleri bir araya getiren Britanya Alevi Federasyonu, yazarların birbirleri ile tanışmasına ve okurlarıyla kitaplarını tanıtmalarına vesile oldu.


Etkinliğe katılan yazarların ve şairlerin arasında, Ali Erdoğan, Canan Aktaş, Dursaliye Şahan, Gülsüm Coşkun, Kadim Laçin, Kamil Küpeli, Leyla Aslan, Niyazi Özkan, Özgür Aydemir, Sultan Karataş ve Yaşar İsmailoğlu vardı.

Etkinlikte ilk sözü alan BAF Başkanı İsrafil Erbil, bu etkinliğin kurumlaşmak için ilk adım olduğunu vurguladı ve ifadesine şöyle devam etti:

“Bizim buradaki amacımız ve isteğimiz, kalem emekçilerimizin kurumlaşmasıdır ve böylece onların rol model kurumlar oluşturmasıdır. Yazarlarımızdan oluşan bir resmi kurumun çıkması ve kurumun bizlere ve gelecek nesillerimize örnek olmaları en önemli isteğimizdir. Düzenlenen bu etkinlikle yazarlarımızın kitapları, halk ve çocuklar ile buluşması bizler için çok değerli ve anlamlı. Kalem emekçilerimizin bu alanda koydukları emekler ile toplumumuza bir ışık tutuyor” dedi.

Yazarların arasında kendisinin en yaşlısı olduğunu belirten Ali Erdoğan, yazarların toplumun birer aynası olduklarını söyledi ve özellikle halkın ve çocukların farklı çeşitlerde kitaplar okumalarını istedi.

Erdoğan, “Mutluluk pınarında susuzluğunu gidermek istiyorsanız kitap okuyunuz” dedi.

Yazarlar ve şairler tek tek kendilerini ve kitaplarını tanıttı ve Britanya Alevi Federasyonunun böyle bir etkinliğe ev sahipliği yaptıkları için ve duyarlılıklarından dolayı teşekkür etti.

Yaşar İsmailoğlu ve Gülsüm Coşkun yazdıkları şiirleri okudu, Leyla Aslan yazdığı türkü seslendirdi ve Sultan Karataş komik bir mizah okuyarak etkinlik sona erdi.

Britanya Alevi Federasyonunda toplanan yazarlar, etkinlik sonrası bir toplantı gerçekleşti ve kurumlaşmak için gerekenleri yapacaklarını açıkladı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.