Yeşil Parti Eş Genel Başkanlıklarına Lucas ile Bartley seçildi

Green-Party-Logo-Google

İngiltere’deki Yeşil Partinin Eş Genel Başkanlıklarına Caroline Lucas ve Jonathan Bartley seçildi.
İngiltere’nin Birmingham kentinde yapılan Yeşil Parti yıllık kongresinde, partideki liderlik seçiminin sonuçları açıklandı. Sonuçlara göre, 55 yaşındaki Lucas ile 44 yaşındaki Bartley, oyların yüzde 88’ini alarak, eş genel başkan oldu.
Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından konuşma yapan biri kadın, diğeri erkek yeni başkanlar, görev paylaşımı yaparak hizmet vereceklerini bildirdi.
Lucas ve Bartley, Birleşik Krallık’ta 23 Haziran’da yapılan AB referandumunda sandıktan çıkan Brexit sonucuyla, ülkede artış göstermeye başlayan “korku eşitsizlik ve umutsuzlukla” mücadele edeceklerini belirterek, işçilerin çalışma hakları ve çevrenin korunması konularında da çalışmalarda bulunacaklarını aktardı.
Yeşil Partinin İngiliz Parlamentosu’ndaki tek milletvekili olan Lucas, 2008-2012 yıllarında parti liderliği görevinde bulunmuştu. Bartley ise Yeşil Parti’nin Çalışma ve Emekli Maaşı Sözcülüğü görevini yürütüyordu.

Partinin yıllık kongresi hafta sonu boyunca devam edecek. (haberler.com)

Caroline Lucas
Caroline Lucas
Jonathan Bartley
Jonathan Bartley
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.