Bakan Johnson’un, Viyana açıklaması

londra-belediye-baskani-dan-ab-cikisi-8181942_x_4419_o

İngiltere Dışişleri Bakanı Boris Johnson, “Biz Avrupa‘dan değil, Avrupa Birliği‘nden ayrılıyoruz. Biz güçlü bir Avrupa Birliği istiyoruz, fakat aynı zamanda güçlü bir Birleşik Krallık istiyoruz.” dedi.
Johnson, Viyana‘da Avusturya Dışişleri Bakanı Sebastian Kurz ile görüştü.
Görüşme sırasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan Johnson, hükümetlerininİngiltere‘nin AB‘den ayrılma kararına yönelik duruşunu koruduğunu belirterek, “BizAvrupa‘dan değil, Avrupa Birliği‘nden ayrılıyoruz. Biz güçlü bir Avrupa Birliği istiyoruz, fakat aynı zamanda güçlü bir Birleşik Krallık istiyoruz.” ifadesini kullandı.
Johnson, Avrupa yeni ortaklık vizyonunu paylaştıklarını kaydetti.
Görüşmede, AB-İngiltere ilişkileri, DAEŞ, Ukrayna, sığınmacı krizi ve iki ülke arasındaki ilişkileri ele aldıkları belirtilen Johnson ve Kurz, AB ülkeleri ile İngiltere‘nin iş birliğinin devam etmesine vurgu yaptı. (haberler.com)

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.