İngiltere’de Koronavirüs: Vaka sayısı 14 bin 579, ölü sayısı 769

İngiltere’de Koronavirüs yayılmaya ve can almaya devam ediyor. Yapılan son açıklamaya göre 181 kişi daha virüs sebebiyle hayatını kaybederken, vaka sayısı 14 bin 500’ü geçti.

Hükümetin almış olduğu karara göre virüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı önceki günün verileri olarak halk ile paylaşılacak. Bu kapsamda son açıklamaya göre hayatını kaybedenlerin sayısının 769’a yükseldiği duyuruldu.

Virüs sebebiyle hayatını kaybeden en genç kişinin 29 yaşında, en yaşlı kişininse 98 yaşında olduğu açıklanırken, 82 – 91 yaş aralığında hayatını kaybeden kişilerin daha önceden farklı sağlık sorunları olduğu belirtildi.

KORONA 11 TOPLUM ÜYEMİZİN YAŞAMINA SON VERDİ

Dünyayı sarsan virüs salgını sebebiyle Birleşik Krallık’ta yaşayan Türkçe konuşan toplum üyeleri de kayıplar veriyor.

Salgının yayılmasından bugüne kadar Türkiye ve Kıbrıs kökenli 11 toplum üyemiz hayatlarını kaybeti.

Resmi rakamlara göre Birleşik Krallık’ın tamamında 14 bin 579 kişide Koronavirüse rastlandı, virüse yakalananlar arasında Kraliçe Elizabeth’in varisi olan Galler Prensi Charles, Başbakan Boris Johnson, Sağlık Bakanı Matt Hancock da var.

Etiketler
Daha fazla göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.