IŞİD’li İngilizlerin çocukları ülkeye alınacak

İngiliz medyası, Londra yönetiminin, terör örgütü IŞİD’e katılan İngiliz vatandaşlarının çocuklarını geri almak üzere harekete geçtiğini yazdı. Barış Pınarı Harekatı’na ara verilmesinin de süreci hızlandıracağına dikkat çekildi.

Avrupalı IŞİD’lilerin akıbeti ile ilgili tartışmalar sürerken, İngiltere’den adım geldi. İngiliz medyası, terör örgütü DEAŞ’a katılan İngiliz vatandaşlarının Suriye’deki kamplardaki öksüz ve yetim çocuklarının ülkeye alınacağını yazdı.

Basında yer alan habere göre, çocukların tespiti için Kızılhaç ve diğer yardım kuruluşlarıyla irtibata geçildi. İlk olarak, Londra’dan Suriye’ye beş yıl önce ebeveynleriyle giden üç yetim çocuğun geri getirilmesi sağlanacak.

Suriye’deki kamplarda yaklaşık 30 İngiliz çocuk olduğu ifade ediliyor. Barış Pınarı Harekatı’na ara verilmesiyle de çocukların ülkeye götürülme işlemlerinin hızlanacağı belirtiliyor.

İngiltere IŞİD’e katılan vatandaşlarının ülkeye iade talebini şimdiye dek reddetmişti. İngiltere İçişleri Bakanlığı bunun “ülkeyi korumak” adına yapıldığını açıklamıştı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.