Kaçak şekilde satılan birçok ilaca el konuldu

İNGİLTERE'YE yüzbinlerce sigara ve uyuşturucu kaçakçılığı yapan bir kişi tutuklandı.

İNGİLTERE’YE yüzbinlerce sigara ve uyuşturucu kaçakçılığı yapan bir kişi tutuklandı.

Ülkeye fazla miktarda sigara ve uyuşturucu madde içeren ilacı kaçak şekilde getiren kişi polis tarafından yürütülen operasyonla tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı. Kara para aklama ve reçete ile satılan ilaçları kaçak şekilde ülkeye sokma suçlarından yargılanan erkek şahıs 4 yıl 8 ay hapse mahkum edildi.

Polis yetkililerinin yaptığı açıklamaya göre Ocak ayında meydana gelen olay sonucunda mahkemeye çıkarılan bir kişi hakkında devam eden soruşturulma sonucunda olayın aydınlatıldığı belirtildi.

Soruşturma kapsamında şüpheli şahsın evinde yapılan araştırmada ikametgahından reçete ile satılma zorunluluğu olan fazla miktarda uyuşturucu içeren ilaç, 17 bin pound ve sigara bulunduğu açıklandı.

Havacılık Polislik Komutanlığı’ndan gelen açıklamada, soruşturma hakkında şu açıklama yapıldı:

“Bu fantastik sonuç, havaalanlarında kaçakçılıkla ilgili istihbarat önderliğindeki proaktif bir soruşturma sayesinde gerçekleşti. Londra’nın sokaklarında reçetesiz olarak ve kaçak şekilde satılan çok miktarda ilacı aldık. Bunlar, katı tıbbi rehberlik altında verilmediyse, bağımlılık yaratan ve tehlikeli olabilecek ilaçlar. Bugünkü sonuçlar, bu tür uyuşturucuların yol açtığı zararların önlenmesi konusundaki kararlılığımızı gösteriyor. Kanunları çiğneyenler adalete teslim edilmeli.”

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.