Terlikle araba kullanmak pahalıya patlayabilir

İNGİLTERE’DE terliklerle araba kullanmak yasak olmasa da, parmak arası terlikle araba kullanmak sakıncalı bir sonuç doğuracağı ve trafik cezasına bile yol açabileceği açıklandı.

İNGİLTERE’DE terliklerle araba kullanmak yasak olmasa da, parmak arası terlikle araba kullanmak sakıncalı bir sonuç doğuracağı ve trafik cezasına bile yol açabileceği açıklandı.

Trafik uzmanları, yaz aylarında sürücülere çeşitli uyarılarda bulunmaya devam ediyor. Sıcak havada ayakkabı yerine daha rahat olan terlik giymeyi tercih edenler, bunun sakıncalı bir sonuç doğuracağını ve trafik cezasına bile yol açacağını kaydetti.

Terliklerle araba kullanmanın sürücünün fren pedalına basmasını zorlaştırabileceği belirtildi.

Olası bir trafik kazasında ayağınızda terlik olduğu anlaşılırsa, haklı olsanız bile sigorta sizi kusurlu bulabilir. Uzmanlar, terlik nedeniyle ayağınız pedaldan kayabileceğini, bunun da fren yapmanızı engelleyebileceğini veya fren mesafesi uzatabileceğini ifade ediyor. Bu yüzden, terlik ile araç kullanılmasının sakıncalı olduğu ve sürücülerin dikkatli olması gerektiği konusunda uyarılar yapılıyor.

Yapılan açıklamalara göre, İngiltere’de terlik giyerken trafik kazası yaparsanız, 5000 pound para cezası ödemek zorunda kalabilirsiniz ve ehliyetinizden dokuz puan alınabilir.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.