‘Hoş Seda’ kulakların pasını sildi

Hoş Seda Sanat ve Kültür Merkezi tarafından Londra’nın Islington bölgesinde bulunan St. James kilisesinde düzenlenen konser gecesine KKTC Londra Temsilciliğinden Konsolos Ülkü Alemdar, İngiltere Türk Dernekleri Başkanı Jale Özer ve pek çok sanatsever katıldı.

Hicaz Faslı ismi verdikleri konserde muhteşem bir performans sergileyen Hoş Seda Korosu dinleyenlerin kulaklarının pasını sildi.

Sanatçı Baha Yetkin’in yönettiği koroda Gülistan Yü­cedağ, Rahile Atmaca, Emriye Ay, Ahmet Kıral, Ethem Demir ve Mutlu Sancaktutar hicaz makamında birer solo şarkıyla katıldılar.

3 Mart gecesi gerçekleşen konserin üçüncü bölümünde sahneye çıkan Çiğdem Aslan ise Trakya ve Balkan müziği ağırlıklı repertuvarı ile seslendirdiği şarkılar konuklardan büyük alkış aldı.

Hoş Seda Sanat ve Kültür Merkezi Başkanı Dilek Altunkaş gecenin sonunda yaptığı konuşmada dernek olarak birçok proje için çalışmalar yaptıklarını belirterek şunları söyledi:

“Hoş Seda ‘Şarkı Söylüyoruz Çocuk Ko­rosu’ için de çalışmalar başlattı. Et­hem Demir yönetiminde çalışmalara başlayacak koro için 8-14 yaş grubu çocuklar arasında seçme yapılacak. Koro çalışmalarında çocuklara nota ve solfej, ses ve nefes, toplu şarkı söyleme tekniği, Türkçe ve başka dillerde çocuk şarkıları öğretilecek. Koroya katılmak isteyen çocukların aileleri 07568 441357’yi arayabilir­ler. Bu gece düzenlenen konserimize verdikleri desteklerden dolayı sponsorlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.