TCCA’den ücretsiz ‘sağlık taraması’

Kıbrıs Türk Toplum Merkezi’nde gerçekleştirilen ücretsiz sağlık taramasında hastaların genel şikayatleri dinlenerek şeker tansiyon gibi bazı ölçümler yapılarak dikkat edilmesi gerekenler ve bazı hastalıkların belirtileri hakkında bilgiler paylaşıldı.

3 Mart 2018 günü gerçekleştirilen sağlık taramasına katılan toplumumuz bireylerine özellikle son zamanlarda artan bağırsak rahatsızlıkları ile ilgili bazı belirtileri taşıyıp taşımadıkları soruldu.

Middle Sex University Hospital’da Sağlık Uzmanı Mekella Mehmet Yeşil yapmış oldukları sağlık taramasının önemini şu sözler ile anlattı:

“Bu bölgede sağlık taraması yapıyoruz. Sağlık taramasında kolestrol, şeker, tansiyon, kilo sorunları, kalp sağlığı ile ilgili kontrollerimizi gerçekleştiriyoruz. Bu sayede eğer belli riskler taşıyorsa bunu paylaşıyor ve alınması gereken önlemleri ve başvurmaları gereken sağlık kuruluşlarını tavsiye ediyoruz. Birçok hastalık aslında başlamadan veya başlangıç aşamasında kendisini belli etmeye başlıyor. Önemli olan bu hastalıklar için doğru ve zamanında önlem alabilmektir. Bizim de bu program ile yapmak istediğimiz insanları bu konuda bilinçlendirmek.”

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.