Uyuşturucu operasyonunda yakalanan İngiliz adam, İstanbul’da tutuklandı

Anthony Murray

İstanbul’da düzenlenen ve gübreler arasında emdirilmiş 258 kilo kokain ele geçirilen operasyonda yakalanan “Doktor” lakaplı İngiliz Anthony Murray’ın tanınmış müzik gruplarından Happy Monday’s ve Black Grape gruplarının eski turne müdürü olduğu ortaya çıktı.

İstanbul Narkotik Polisi ve Gümrük Muhafaza Müdürlüğü ekipleri, 30 Eylül’de önemli bir operasyona imza atmıştı. İki birimin ortak çalışmasında, Kolombiya’dan gelen ve Ambarlı Limanı’na yanaşan bir gemideki 6 konteyner içerisinde 258 kilo kokain ele geçirilmişti. Yaklaşık 120 ton gübre içerisine karıştırılan kokainin uluslararası bir şebeke tarafından Türkiye’ye gönderildiği belirlenmişti.

Sözcü’nün haberine göre İstanbul Narkotik Polisi, uluslararası zehir tacirlerinin Türkiye ayağına yönelik çalışmada 15 şüpheliyi gözaltına aldı. Yakalanan şüpheliler arasında, İngiltere’den gelen “doktor” lakaplı bir şüpheli olduğu da belirlendi. Uyuşturucuları gübreden ayırmak için gelen doktor lakaplıAnthony Murray’a İngiliz basını da geniş yer verdi.

İngiliz müzik grubu Happy Monday’s ve Black Grape gruplarının eski turne müdürü olduğu belirtilen Anthony Murray’ın daha önce de uyuşturucudan yakalandığı öğrenildi. Murray’ın iki oğlunun da daha önce uyuşturucu olaylarına karıştığı belirtildi. Türkiye’de tutuklanan şüphelinin grup üyelerinden bazılarının da yakın arkadaşı olduğu belirtildi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.