UETD İngiliz Parlamentosu’nda Brexit’i konuştu

dsc_3163

UETD UK, geçtiğimiz Pazartesi Londra’da bulunan İngiliz Parlamentosu’nda “Brexit sonrası Türkiye ve Avrupa” temalı bir panel düzenledi.

Konuşmacı olarak Ayşe Sözen’in katıldığı panelde, Brexit sonrası sadece İngiltere’de değil, Avrupa ve Türkiye’de de doğan belirsizliklerin üstünden geçildi. Özellikle Ankara Anlaşması ve Türkiye’nin AB ile olan ilişkilerinin gündemine değinen Sözen, İngiltere’nin AB’den çıksa bile Avrupa marketini terk etmemesi gerektiğini belirtti. Açıklamalarında AB’nin İngiltere’ye, İngiltere’nin de AB’ye olan ihtiyacını birçok sosyo-ekonomik yönden irdeleyen Sözen, İngiliz hükümetinin Türkiye’nin AB’ye üye olma yolunda da büyük destekçisi olduğunun altını çizdi.

dsc_3158

ETKİNLİK SIRASINDA PROTESTO

Etkinlik başladıktan yaklaşık bir saat sonra salonda bulunan bir grup tarafından protesto başlatıldı. Parlamento binası polisleri ve güvenlik görevlileri tarafından müdahale edilerek yumuşatıldı. Paylaşılan video ve fotoğrafların protestocuların PKK lehine slogan attıklarını gösterirken, UETD UK henüz konu ile ilgili bir basın açıklamasında bulunmadı. UETD Siyasi İşler Başkanı Merve Demir basına yaptığı bir açıklamada, protestocuların kendisine saldırdığını belirterek olay sırasında çektiği video ve fotoğrafları polis ile paylaşarak şikayetçi olacağını belirtti.

whatsapp-image-2016-12-12-at-20-24-58

12

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Okumadan geçme

Close
Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin