İngiltere Çevre Oscar’ını Türk şirket aldı

02b55_ksdy00

12 yılda 1 buçuk milyon çocuğa ulaşan ve Türkiye’den yurt dışına ihraç edilen “Küçük Şeyler Doğayı Yeniler” kampanyası İngiltere’de ödüle layık görüldü.

Dünya’nın en prestijli çevre ödüllerinden bir olarak kabul edilen Green Apple Awards yani Yeşil Elma Ödüllerinin En İyi Çevre Uygulaması kategorisi kazananı Tetra Pak “Küçük Şeyler Doğayı Yeniler” kampanyasının yaratıcısı ARB KSS Reklam Ajansı oldu. Kampanya ve ödül hakkında yazılı açıklama yapan ARB KSS Reklam Ajansı yetkilileri şu ifadelere yer verdi: “12 yıldır devam etmekte olan “Küçük Şeyler Doğayı Yeniler” Kampanyası ile “Ağaç yaşken eğilir” inanışından yola çıkarak önce çocuklarımızı bilinçlendirmek, onlar üzerinden de ailelerine ulaşmayı hedefledik. Amacımız Türkiye’deki çevre bilincini artırmak, ayrı biriktirme ve geri dönüşüm konusunda daha bilinçli nesiller yetişmesine katkı sağlamaktı. Özellikle Türkiye’de bir ekonomik değer olan atıkları yeniden kazanmak için ayrı biriktirme alışkanlığı düşük olduğundan geri dönüşümü çocukların gözünde somutlaştırmak istedik. Bunun için de, uygulamalı olarak kutuyu kağıda dönüştürebilecekleri bir geri dönüşüm kitini, Türkiye Makine Mühendisleri Odası ile işbirliği yaparak geliştirdik. 1994 yılından beri İngiltere’nin en prestijli çevre organizasyonu olan, The Green Apple Awards’ı gerçekleştiren The Green Apple Organization,  European Business Awards for the Environment’ın kabul ettiği sayılı kurumsal sosyal sorumluluk yarışmalarından ve organizasyonlarından bir tanesidir.  Bu ödüle sahip olan kurumlar, Merkezi Belçika’da olan Avrupa Birliği’nin, EU Çevre Politikalarından sorumlu departmanında ülkelerini temsil etmiş kabul edilirler. Bizim bu ödülü almamız demek, Avrupa’nın en önemli marka/ firmalarına denk bir sürdürülebilir kampanyaya imza attığımızın göstergesidir.”

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

1

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.