Hackney’de yeni mayor adayı Day-Mer’de toplum ile buluştu

glanville2
Cllr Philip Glanville

 

İngiltere İşçi Partisi (Labour) Hackney Bölgesi başkan (Mayor) adayi Philip Glanville, Londra’nın Hackney bölgesinde yaşayan Türk-Kürt toplumu ile bir araya gelerek hem kendi planlarına dair bir konuşma yaptı hem de toplumun önerileri, yorumları ve soruları ile ilgilendi.

2 Eylül 2016 Cuma günü Day-Mer’de gerçekleşen toplantıda Glanville, başkanlık kampanyası boyunca glanville1 yanında olan ve her zamanda desteklemek için çalışacağı Türk ve Kürt toplumlarına teşekkür ederken, özellikle Kuzey Londra’nın Türk-Kürt toplumlardan aldığı yarar ve verimin altını çizdi. Brexit sonrası artan ırkçı söylemler ve azınlıkların kendilerini rahatsız hissetmesi üzerine açılan konuda, Glanville, özellikle Londra’nın doğal yapısında kültürel mozaiklik, hoşgörü, birlik ve beraberliğin yattığını ifade ederek Hackney’de Belediye Başkanı olması durumunda çalışmalarında azınlık hakları ve etnik haklar konusunda hassas ve ivedilikle çalışacağını belirtti.

Mevcut Belediye Başkanı Jules Pipe’ın Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan’ın kabinesine katılması üzerine Hackney Belediyesi’nde açılan boşluğu doldurmak üzere hem kendi partisinden hem de toplumun birçok kesiminden destek alan Glanville, Hackney’de yol, ulaşım, ev ve istihdam koşulları, eğitim, kültür sanat ve spor gibi alanlarda mevcut olan değerleri korumak ve daha her alandan alınan verimi daha da arttırmak üzere çalışacağını ve bu bağlamda destek beklediğini belirtti.

“Hackney’i seviyorum, buradaki çeşitlilik, birlik ve beraberlik ve herkese hitap eden ruhu yaşatmak ve güçlendirmek için çalışacağım” diyen Glanville, seçilmesi durumunda Türk-Kürt toplumlarla daha çok bir araya gelerek toplum yorumları ve sorularını dinleyeceğini belirtti. Seçimler, bu ay (Eylül) ayında gerçekleşecek.

Detaylı bilgi için http://www.hackney-labour.org.uk/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.