Şule hoca daha fazla direnemedi

aaa

Yaşamını İngiltere’de sürdüren eğitimci Şule Cinemre, uzun süredir tedavi gördüğü amansız hastalığa yenildi.

Cenazesi Türkiye’ye gönderilen Şule hoca 22 Haziran’da Ankara Karşıyaka mezarlığında toprağa verilecek. İngiltere eğitim camiası önemli bir ferdini kaybetti. Öğretmen Şule Cinemre uzun süredir pençesinde olduğu kansere yenilerek 16 Haziran Perşembe günü hayatını kaybetti. Evli ve bir çocuk sahibi olan Şule öğretmenin cenazesi toprağa verilmek üzere Türkiye’ye gönderildi. Eğitimciler Birliği’nin verdiği bilgiye göre, Şule Hoca, 22 Haziran’da Ankara Karşıya kabristanında toprağa verilecek. Aynı gün akşam ise Mülkiyeliler Birliği Lokali’nde sevenleri anma için bir araya gelecek.

LONDRA’DA ANMA PROGRAMI 14 TEMMUZ’DA

Şule Cinemre için İngiltere’deki sevenleri 14 Temmuz Perşembe günü anma programı düzenleyecek. Edinilen bilgiye göre program 14 Temmuz Perşembe günü saat 19.00’da “86 Stoke Newington High Street, N16 7PA’ adresindeki Most Art’ta yapılacak.

EĞİTİMCİLER BİRLİĞİ’NDEN TAZİYE MESAJI

Şule Cinemre’nin vefatı nedeniyle Londra’da faaliyet gösteren Eğitimciler Birliği tarafından bir taziye mesajı yayınlandı.

Eğitimciler Birliği’nin mesajı şöyle: “Bir yıldız daha kaydı. Yıllardır cesaretle, yiğitçe, yılmadan yaşama tutundu, mücadele verdi. Ama maalesef son bir yıl yoruldu ve derin bir uykuya yattı. O bir yaşam işçisi ve eğitmendi. Kocaman yüreği aralıksız sevgi üretti. Kimi zaman öğrencilerine, kimi zaman anne ve babalarına sevgi verdi, onları eğitti. Candan mütevazı kişiliğinin arkasındaki direngenliği ve insan sevgisi, enerjisi, yaşama tutkusu çevresine sürekli bir enerji olarak yansıdı. Sevgisiyle insanları sarmaldı hep. O güçlü bir insan, sevgi dolu bir anne, huzur veren bir dost, bir arkadaş bir yoldaş, aynı zamanda iyi bir eğitmendi. İnsana, yaşama, demokrasiye, devrime olan inancından hiç vazgeçmedi, yüreklerimizde yeri doldurulmayacak. Bugün bir daha eksildik ama bu eksikliği onun sevgisi dolduracak. Rahat uyu, ışıklar içinde ol Şule Hocamız.”

Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin