İki ayda beş kez soyulan aile: “Hiçbir şeyimiz kalmadı”

Aile yaptığı açıklamada hırsızların evlerini 2 aydır hedef altına almaları sonucu 5 kez soyulduktan sonra hiçbir şeylerinin kalmadığını söylediler.

Geçtiğimiz Nisan ayında Türkiye’ye doğum gününü kutlamak üzere giden Suha Kuttar, döndüğünde karşılaştığı manzara karşısında şoka girdi. 50 bin pound değerinde altın mücevherin yanı sıra birçok ev eşyasının da çalındığı soygunda, evliliğinden kalan değerli kolyesi ve evladiyeliklerin birçoğunun çalındığı ortaya çıktı.

Ailenin çocuğu Mariam (16), durum karşısındaki üzüntüsünü belirtirken “Başka bir ülkeye tatil için gidiyorsunuz ve döndüğünüzde soyulduğunuzu fark ediyorsunuz. Üstelik bu, evinizde süregelen bir inşaat süresince oluyor, çok sinirlerimiz bozuk” dedi.

Üstelik Nisan’da meydana gelen olay, ilk de değildi, ailenin Northolt’da bulunan 500bin pound değerindeki evleri, 12 Mart’ta gündüz vakti soyulmuş, özellikle Suha Kuttar’ın mücevherleri ve elektronik cihazların çalınmasıyla sonuçlanmış. Nisan’da meydana gelen ikinci soygunda hırsızların Renault Clio araçtan çıkıp eve sızmaları CCTV kameralara yansımış. Aileye karşı açılan soygun serisi, ardından ailenin babası Bay Kuttar’ın kamyonetinin iki kere soyulmasıyla daha da endişe verici duruma geldi. Yaklaşık 3 bin pound değerinde eşyanın çalındığı kamyonet soygunu da, Kuttar ailesine vurulan en vurucu darbelerden biri oldu.

Aile, yaptığı açıklamada bunun kasıtlı olarak kendilerine yöneltilen bir saldırı olduğunu düşünürken, polisin kamera kayıtlarında ortaya çıkan arabayı takibe aldığı belirtildi.

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin