Gelir, rehabilitasyon merkezinde kullanılacak

Kuzey Kıbrıs’la Dayanışma Derneği (KKDD)’nin düzenlediği, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve eşi Meral Eroğlu’nun da katılımıyla gerçekleşecek olan balodan elde edilen gelirin, Kuzey Kıbrıs’taki Mehmet Reis Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi için kullanılması planlanıyor.

15 Haziran’da, Tottenham’daki Regency Banqueting Suite’de, ortopotik engelliler yararına düzenlenecek olan baloya, Londra’da yaşayan vatandaşların büyük ilgi gösterdiği açıklandı. Balodan elde edilen gelirin, engelli vatandaşlarımızın yaşamında önemli bir yer tutan, Mehmet Reis Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi’nin ihtiyaçlarında kullanılacağı kaydedildi.

Kıbrıs Türk Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Orkun Bozkurt, söz konusu bağış ile rehabilitasyon merkezindeki eksik araç ve gereçlerin giderilmesinin yanısıra, basketbol sahası projesinin hayata geçirilmesi ve diğer yatırımlarda kullanılacağını belirterek kendilerini destekleyen herkese teşekkür etti.

Düzenlenecek baloya, Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu ve eşi Meral Eroğlu da katılacak. 13- 17 Haziran tarihleri arasında Londra’da bulunacak olan Cumhurbaşkanı’nın 16 Haziran tarihinde de “Kıbrıs Sorunu’nda Gelinen Son Nokta” konulu bir konferans vereceği ve bazı sivil toplum örgütlerini ziyaret edeceği kaydedildi.

Daha fazla göster

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin