Konsorsiyum’a tam destek sözü

konsorsiyumLondra  Türk  Eğitim Konsorsiyumu Yönetim  Kurulu başkanı Kelami Dedezade ve yönetim kurulu üyelerinden Ertuğrul Mehmet, Özlem Engur ve Yılmaz  Özdemir, geçtiğimiz Perşembe günü  KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı’ya bir  nezaket ziyaretinde  bulundu.

Konsolos Mustafa Beyazbayram ile Eğitim ve Kültür Ataşesi Hasan Sarper Kortay’ın da hazır bulundukları ziyarette konsorsiyum yetkilileri, yeni yönetim kurulunun  hedef  ve amaçlarını dile getirdiler. Türk  okullarındaki  bazı eksikliklere ve eğitim konusundaki gereksinmelere yardımcı olacaklarını belirten yetkililer, Türk okullarındaki öğrenci sayısını  arttırmak için alternatif cözümler üreteceklerini ifade ettiler.

Oya Tuncalı da “Eğitim konusunda bu kadar deneyimli öğretmenlerden oluşan yönetim kurulunun çok güzel şeyler başaracağına inanıyorum, her zaman yanınızdayız” dedi.

Eğitim ve Kültür Ataşesi Hasan Kortay ile Türk okullarındaki müfredat ve seviye tesbit sınavı hakkında  konuşan konsorsiyum yetkilileri,  oluşturulan alt komiteleri ve komitelerin  çalışmaları hakkında da bilgiler verdiler.  Müfredat ve seviye tesbit sınavının önemini vurgulayan Dedezade, söz konusu çalışmaları TC  ve  KKTC Eğitim  ataşeliklerinden katılacak devlet öğretmenleriyle birlikte yapabileceklerinin altını çizdi.

Daha fazla göster

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.