Yaşlılar ve engelliler için pedal çevirdiler

bisiklet_1HACKNEY Belediyesi, polis ve Türkçe konuşan toplum mensuplarından oluşan bir grup gönüllü, geçtiğimiz Çarşamba günü, 65 mil bisiklet sürerek bölgedeki iki farklı yardım kuruluşu için bağış topladı.

Yardım amacıyla düzenlenen etkinlik sabah saat 07.00’de Stoke Newington Polis İstasyonu’ndan başlayıp, saat 13.00’de Brighton’da sona erdi.

Etkinlik için elde edilen yaklaşık 1000 sterlinlik bağış, Hackney bölgesindeki yaşlılara yardım eden ‘Jewish Care’ ile Türkçe konuşan engelli çocuklara yardımda bulunan ‘Algi’ adlı kuruluşa dağıtıldı.

Clissold Safer Neighbourhoods ekibinden Sue Wright, konuya ilişkin açıklamasında, ‘Polis, belediye ve toplum mensupları işbirliği ile düzenlenen etkinlik örnek alınacak düzeydedir. Etkinliğe katılarak, önemli çalışmalara imza atan yardım kuruluşlarına bağış toplanmasına katkıda bulunan gönüllülere teşekkür ederim. Geçtiğimiz yılki bisiklet turunun bitiş noktası Cambridge idi. Bu yılki güzergah daha uzun ve daha zorlu olmasına rağmen başarıyla tamamlandı. Ekibi tebrik ediyorum’ şeklinde konuştu.

 

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Okumadan geçme

Close
Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.