Coçkuya Başkonsolos da katıldı

baskonsolosTC Londra Başkonsolosluğu sokağında 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen kutlamada TC Londra Başkonsolosu Ahmet Demirok ve eşi Arzu Demirok gençlerle birlikte oyunlara eşlik ederek coşkuya katıldı.

Başkonsolos Demirok tarafından çeşitli lise ve üniversitelerde eğitim gören gençleri 19 Mayıs’da biraraya getirmek amacıyla düzenlenen şenlik açık büfe ikramı, West London Türk Okulu folklor ekibinin gösterileri ve sanatçı Hakan Bilal’in şarkıyla oldukça renkli görüntülere sahne oldu.

Başkonsolos Yardımcısı Barış Elmener’in sunuculuk yaptığı etkinlikte konuşan Başkonsolos Demirok, Mustafa Kemal Atatürk’ün 19 Mayıs 1919’da Samsun’a ayak basması ile Türk Kurtuluş Savaşı’nın başlatıldığına ve beraberinde modern Türkiye’nin oluştuğuna dikkat çekti. Atatürk’ün gençlere verdiği öneme işaret eden Demirok, ‘Çocuklarına ve gençlerine sahip çıkan toplumlar geleceğine de sahip çıkar. Geleceğin Türkiyesi olan gençlerimizi en iyi şekilde yetiştirmek bizlerin en önemli görevlerindendir. Başkonsolosluğumuzun kapısı her zaman sizlere açık. Hepinizin 19 Mayıs bayramı kutlu oldu’ dedi.

Konsolos Yardımcısı Bilal Çamlık’ın, seslendirdiği şiirin ardından şadan Gürses yönetimindeki West London Türk Okulu folklor ekibinin Harmandalı ve Sarı Zeybek oyunları büyük alkış aldı.

 

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.