19 Mayıs ortak bir programla kutlandı

gladesmoreTC Londra Eğitim Müşavirliği ve KKTC Londra Eğitim ve Kültür Ateşeliği, İngiltere Türk Dernekleri Federasyonu, İngiltere Kıbrıs Türk Dernekleri Konseyi ve Türk Toplumu Futbol Federasyonu’nun ortak bir programla Gladesmore Community School’da gerçekleştirdiği tören son derece renkli görüntülere sahne oldu.

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından söz alan Konsey Başkanı Ahmet Baştürk yaptığı konuşmada şünları söyledi:

’19 Mayıs, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün kurtuluş savaşı meşalesini Samsun’da yaktığı gündür. Uğruna binlerce şehit verilerek, zorluk ve yokluklar içinde özverilerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti siz gençlere emanet edilmiştir. Bu değerli emaneti yaşatmak, korumak ve gelecek nesillere taşımak en büyük sorumluluğunuz olmalıdır.’

Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür eden Baştürk sözlerini, ‘Gençlerimizin bu büyük bayramını kutlarım.’ diyerek sonlandırdı.

KKTC Eğitim ve Kültür Ateşesi Hasan Kortay ise yaptığı konuşmada 19 Mayıs’ın Türk ulusu için önemine değinerek ‘Bizlere bu güzel günleri gösteren Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve canlarını vatan uğruna feda eden şehitleri rahmet, minnet ve saygıyla anıyoruz’ dedi.

Törene katılan Türk Dili ve Kültürü Okullarının folklör ekplerinin sergilediği gösteriler beğeniyle izlendi.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin