Tıp Bayramı Londra’da kutlanacak

Türkiye’nin yanı sıra her yıl Avrupa’nın bir ülkesinde de kutlanan Tıp Bayramı’nın bu yıl Londra’da kutlacağı açıklandı.

İngiltere'de görev yapan sağlıkçılar, 14 Mart Türk Tıp Bayramı’nı kutlamak amacıyla Londra Büyükelçişi Ünal Çeviköz'ün katılımıyla Yunus Emre Kültür Merkezi'nde 17 Mart'ta biraraya gelerek, bu özel günü kutlayacaklar. 

Kutlama için Avrupa’nın dört bir tarafından ve Türkiye’den Londra’ya gelecek olan Türk sağlıkçıları ile biraraya gelecek olan İngiltere'de yerleşik sağlık personeli bilgi alışverişinde bulunacak.

ATHPA BULUŞTU

Avrupa Türk Sağlık Elemanları’nın (ATSEF) Britanya kolu olan İngiltere Türk Sağlık Elemanları Derneği (ATHPA) yönetici ve üyeleri 2012 yılının ilk toplantısını gerçekleştirdi.

şehir merkezinin Holborn bölgesindeki Antalya Restaurant’da gerçekleşen etkinliğe aralarında bilim adamı, doktor, psikolog ve tıp öğrencilerin de yer aldığı 30 kadar sağlıkçı katıldı. Gecede, ‘Neyzen’ Murad Ferhad, ney dinletisi verdi.

Kurucu üyelerden  Dr Müge Herrewegh- Trak açılış konuşmasında,  ATHPA’nın kuruluşunda kendilerine hukuki destek vermiş olan Avukat Giles Dixon’a ve bu güne kadar dernekte aktif görev almış olan sağlıkçılara teşekkürlerini sundu.

SAğLIKÇILAR REHBERİ SÖZÜ

Hastane Acil Serviş şefi Dr Turan Hüseyin ise “Barones Wall ile görüştüklerini ve Türkçe ‘sağlık broşürleri’ ile ‘Türk sağlıkçılar rehberi’ hazırlanmasına destek sözü” aldığını söyledi.

Türkiye’den gelen doktorların diploma denkliği  konusunda, T.C. Londra Büyükelçiliği ile beraber hukuk mücadelelerinde rehberlik edecek olan hukukçular ve eski Çalışma Müşaviri Ayşegül Yeşildağlar da bu toplantıda yer aldılar.

Daha fazla göster

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin