‘‘Öğretmenlikkutsal bir meslektir’’

İNGİLTERE Türk Öğretmenler Derneği, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.

İngiltere Türk Öğretmenler Derneği adına yönetim kurulu Başkanı Mansur Işıkbol tarafından paylaşılanmesaj şöyle:‘‘Değerli öğretmen arkadaşlar,Bu yıl öğretmenlergünü kutlamaları, koronavirüsühastalığı nedeni ile bir araya gelemeyeceğiz. Her yılBüyükelçiliğimiz çatısı altında veya hafta sonu Türk Okulları aracılığı veya kendi aramızdabir araya gelerek kutladığımız öğretmenler günümüzü,sosyal medyaveyatelefon aracılığı ileiletişim kurarak kutlayacağız.

Covid-19 nedeniyle bütün insanların psikolojik baskı altında olduğunu biliyoruz. En kötü şartlaraltında, fedakârca çalıştığınızı, öğrencilerinize faydalıolduğunuzu biliyoruz. Her türlü zorluklaraltında birliğimizi koruyacağız. Eğitim-öğretimi en üst seviyelere çıkarmayaçalışacağız.Koronavirüsbütün insanlığı tehdit etmeye devam ediyor. Kapımızın önünde bekliyor. Mesafeyikoruyarak, maske takarak, temizliğe dikkat ederek, kendimizi koruyacağız.

Her türlü zorluğa rağmen, her dakikanızı en iyi şekildedeğerlendirdiğinizi biliyoruz, başarılarınızdaim olsun. İngiltere de görev yapan Hafta sonu Türk Okulları başkanları ve yönetim kuruluüyeleri arkadaşlar, öğretmenlerinizi, öğrencilerinizi ve velilerinizi nasıl özlediğinizibiliyoruz.2020-2021 öğretim yılı onları özlemekle geçecek. Bu kötü günlerin bir an öncegelmesini Allahtan diliyorum. İngiltere de görev yapan bütün öğretmenlerin, öğretmenler günükutlu olsun.’

Etiketler
Daha fazla göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.