Londra’da bıçaklı saldırı: İbrahim Gül polisi yaraladı

 Londra’da bıçaklama ve silahlı saldırılar tüm hızıyla devam ediyor.

10 Temmuz Cuma akşamı İbrahim Gül ismindeki Türk kökenli adam, polis görevlisini bıçaklamaktan dolayı tutuklandı.

Kuzey batı Londra bölgesinin ‘Hendon Way’ sokağında gerçekleşen olayda, kolundan bıçaklanan polis görevlisi hastaneye kaldırıldı.

37 yaşındaki İbrahim Gül, polis görevlisini bıçaklamaktan, üzerinde saldırı silahı ve eser bulundurmakla suçlandığı açıklandı.

Polis sözcüsü yaptığı açıklamada, yaralanan polisin taburcu edildiğini ve tedavisinin devam ettiğini belirtti.

İbrahim Gül’ün, 13 Temmuz Pazartesi günü Willesden Magistrates mahkemesinde yargılanması bekleniyor.

Kuzey Batı BCU Komiseri Roy Smith olaylarla ilgili şu ifadeleri kullandı:

“Londra’da yaşayan halkımızı korumaya çalışırken polis görevlilerimiz her gün kendilerini farklı tehlikeli olayların içinde buluyor maalesef. Cuma günü yaşanan bu olay ise bunun bir örneği. Saldırganın üzerinde bıçak olduğunu bildikleri halde polis görevlilerimiz cesur bir şekilde müdahale etmeye çalıştı. Yaralan memuru ziyaret ettim ve çok şükür durumu iyi, en kısa zamanda iyileşmesini diliyorum.”

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.