Londra’da Koronavirüs sebebiyle ölen ilk Türk toprağa verildi

Londra’da koronavirüsten ölen ilk Türk olarak bilinen Ahmet Raşit, düzenlenen sade bir törenle Hainault’ta bulunan Gardens of Peace Müslüman Mezarlığında toprağa verildi.

Londra’da koronavirüsten ölen ilk Türk olarak 17 Mart’ta hayatını kaybeden 92 yaşındaki Kıbrıs Türkü Elmaziye Kanlı olarak biliniyordu.

Fakat Ahmet Raşit, akciğer kanseri nedeniyle kaldırıldığı King’s College Hastanesi’nde 15 Mart’ta hayatını kaybetti.

Ailesi, Raşit’in kanserden öldüğünü sanıyordu. Ancak hafta başında hastaneden gelen ölüm belgesinde Raşit’in koronavirüs nedeniyle öldüğü yazıyordu.

Mezarlıkta yapılan cenaze defin işleri esnasında koronavirüs önlemi alındığı belirtti. Mezarlıktaki törene katılmak için gelen aile yakınlarının ve dostlarının eldiven ve maskeli oldukları aralarında sosyal mesafe bıraktıkları görüldü.

Defin ardından merhum için mezarı başında Kıbrıs Türkü’ Hüseyin El Baki tarafından dua edildi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.