TWPA yılsonu kermesi düzenledi

Londra’da bulunan ve toplumumuz kadınlarını başarılı bir şekilde temsil eden, ayrıca en eski ve köklü derneklerden biri olma özelliği taşıyan İngiltere Türk Kadınları Yardım Derneği Kuzey Londra’da bulunan binasında yılsonu kermesi düzenledi.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen kermeste, yönetici ve üyelerin yıl boyunca hazırlamış olduğu çeşitli el emeği işleri görücüye çıktı. Patikten kıyafete, el işi hediyelik eşyadan Kıbrıs ve Türk mutfağının lezzetli yemeklerine kadar birçok ürün kermeste sergilendi.

Düzenlenen ‘yıl sonu yardım kermesi’ etkinliğine, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Londra Temsilcisi Oya Tuncalı, KKTC Londra Temsilciliğinden Hale Çavuloğlu, TWPA yönetim kurulu, üyeleri ve Londra’da yaşayan vatandaşlar katıldı.

TWPA As Başkan Hülya Değirmencioğlu kermes hakkında şunları söyledi:

“Her yıl geleneksel olarak düzenlemiş olduğumuz kermesimizi bugünde gerçekleştirdiğimiz için oldukça mutluyuz. Yönetici ve üyelerimizin yıl boyunca evlerinde ve derneğimizde yaptığı el emeği işleri kermesimizde sergiliyoruz. Burada satılan her parça ürünün geliri derneğimize kalacak. Derneğimiz Londra’da bulunan toplumumuzun her zaman yanında olmuş ve olmaya da devam ediyor. Ben derneğimize her yaştan kadının katılmasını bekliyor ve kadınlarımızı derneğimize davet ediyorum. İleride böyle bir derneğin parçası oldukları için kendileri ile gurur duyacaklarına eminim. Bugün derneğimizin düzenlediği kermes davetimize iştirak eden KKTC Temsilcimiz Oya Tuncalı’ya, ayrıca tüm üye ve dostlarımıza teşekkür ediyorum.”

Davete katılan KKTC Londra Temsilcisi Oya Tuncalı, Londra’daki en eski derneklerden biri olan TWPA’yi her zaman desteklediklerini belirterek, sergide satılan bazı ürünlerden satın alıp kendisi de kişisel olarak derneğe yardımda bulundu.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.