Day-Mer çocuk şenliğine ilgi yoğundu

Londra’da 30 yıldan bu yana yapılmakta olan ve geleneksel hale gelen Day-Mer Kültür ve Sanat Festivali etkinlikleri devam ediyor.

Festival kapsamında Tottenham’daki Lee Valley İlkokulu’nda 30 Haziran Pazar günü 12.00 – 17.00 saatleri arasında Çocuk Şenliği gerçekleşti.

Day-Mer, 30’ncı yılı dolayısıyla zengin bir festival program hazırladığını açıkladı. Day-Mer çatısındaki Londra Meydan Sahnesi’nin 12 Haziran’da 30’ncu yıl kutlaması etkinliği ile başlayan festival, 7 Temmuz Clissold Park’ta Selda Bağcan ve Moğollar’ın da sahneye çıkacağı Park Şenliği ile sona erecek.

Day-Mer Yönetim Kurulu Üyesi Arif Bektaş, festivalin her yıl olduğu gibi Day-Mer üyelerinin 6 ay önceden başladığı hazırlıklarla ve kendi özgüçleriyle gerçekleşeceğini kaydetti.

Bektaş, “Day-Mer Kültür ve Sanat Festivali’ni 30 yıldır kesintisiz gerçekleştirmenin gururunu yaşıyoruz. İngiltere’deki yerel sendikalar tarafından desteklenen festivalimizin amacı yerli ve göçmen emekçileri aynı etkinlikte buluşturmak.” dedi.

FESTİVAL PROGRAMI

Day-Mer Kültür ve Sanat Festivali’nde, 7 Temmuz’a kadar çocuk ve gençlik şenliğinden panellere pek çok etkinlik gerçekleşecek.

Festivalin Devam Eden Programı şöyle:

  • 3 Temmuz Çarşamba, saat 19.00: Gençlik paneli, “Lives Not Knives”
  • 5 Temmuz Cuma, saat 19.00: Panel, “Kültür ve sanatta işçi sınıfının izleri”
  • 7 Temmuz Pazar, saat 12.00: Park Şenliği, Selda Bağcan, Moğollar ve yerel sanatçılar, Clissold Park

This slideshow requires JavaScript.

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin