“Moris (Musa) Fahri’nin Yaşamı ve Eserleri” paneli düzenledi

AÇIK Gazete, Troy Kitap ve Fieldseat/Kit@pEvi ortaklaşa “Moris (Musa) Fahri’nin Yaşamı ve Eserleri” başlıklı bir panel düzenledi.

PEN üyesi ve eski başkan yardımcılığını yapmış, Londra’da yaşayan Türk vatandaşı olan Moris Fahri, Açık Gazete, Troy Kitap ve Fieldseat/Kit@pEvi’nin 14 Mayıs Salı günü 665 High Road Tottenham’da bulunan adreste “Moris (Musa) Fahri’nin Yaşamı ve Eserleri” başlıklı bir panel düzenledi.

Fieldseat/Kit@pEvi’nde saat 18.30’da başlayan panele konuşmacı olarak Gazeteci Faruk Eskioğlu ve Mesut Akın katıldı. Edebiyatseverlerin katılım göstermiş olduğu panelde Gazeteci Faruk Eskioğlu, kaleme almış olduğu Moris Fahri’nin biyografisini okuyarak giriş yaptı.

Eskioğlu, Yazar Moris Fahri için ele aldığı biyografide, Fahri’nin İngiliz PEN’e 1967’de üye olduğunu ve PEN’de kalarak Nazım gibiler için bir şeyler yapabileceğini düşünerek hareket ettiğini belirtiyor. Fahri’nin hayatı boyunca sanata ve edebiyata çeşitli hizmetler yaptığını aktaran Eskioğlu, “Moris bizim toplumumuzun bir değeriydi.” dedi.

Panelin bir diğer konuşmacısı olan Mesut Akın, Moris Fahri’nin eserleri hakkında bilgi verdi. Akın, Moris Fahri’nin kaleme almış olduğu ‘Atanmış Erkek, Gökkuşağının Çocukları, Genç Türk ve Yabanda Yolculuk’ gibi eserleri hakkına bilgi verdi. Moris Fahri’yi yakından tanıyan Akın, yazarın kaleme almış olduğu eserlerden bazılarının yazılış hikayesini anlattı. Panel, katılımcılarında müdahil olduğu bir edebi sohbet ile sona erdi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin