BAF, ‘Aşure Günü’nde bir araya geldi

Britanya Alevi Federasyonu (BAF) 30 Eylül Pazar günü Londra’nın Enfield bölgesinde, aşure günü etkinliği düzenledi.

Britanya Alevi Federasyonu (BAF) 30 Eylül Pazar günü Londra’nın Enfield bölgesinde, aşure günü etkinliği düzenledi. Birçok kişinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, kazanlar dolusu aşure ikramı yapıldı. Yoğun bir katılımla gerçekleşen etkinlik sıcak bir atmosferde gerçekleşti.

Londra Gazete’ye konuşan Britanya Alevi Federasyonu Başkanı İsrafil Erbil, tutulan Muharrem Orucu sonrasında Britanya’nın dört bir yanında aşurelerin kaynadığını ifade ederek, kaynayan ve dağıtılan aşurelerin birliğin, beraberliğin, sevginin, paylaşımın sembolü olduğunu söyledi. Aşure gününde dünyaya barış gelmesini ve dünyanın daha yaşanılan bir yer olmasını dileyen Erbil, “Aynen kazanın içerisindeki farklı tahılların bir araya gelip tatlı bir tat yaptığı gibi dünyadaki insanlar da farklılıklarıyla bir araya gelsin ve aşure olsun” dedi.

Britanya Alevi Federasyonu Başkanı İsrafil Erbil şunları söyledi:

“Britanya’nın dört bir yanında yaklaşık 2 haftadır aşurelerimiz kaynıyor ve dağıtılıyor. Tutulan Muharrem oruçlarından sonra kaynayan ve dağıtılan bu aşureler; birliğin, beraberliğin, sevginin, paylaşımın sembolüdür. Dünyaya barış gelsin, dünya daha yaşanılan bir yer olsun. Renk, dil, din, ırk ne olursa olsun ama insanlar birbirini sevsin mesajıdır. Aynen kazanın içerisindeki farklı tahılların bir araya gelip tatlı bir tat yaptığı gibi dünyadaki insanlar da farklılıklarıyla bir araya gelsin ve aşure olsun. Aşure tadında, aşure güzelliğinde, aşure Cem’inde buluşmak üzere.”

 

Etiketler
Daha fazla göster

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.