Kıbrıslı Türkler Diyanet iftarında buluştu

Birleşik Krallık’ta hizmet veren Londra merkezli İngiltere Türk Diyanet Vakfı, Ramazan Ayı’nda düzenlediği iftar programlarına devam ediyor.

7 Haziran Perşembe günü Kıbrıslı Türkler’in de özel olarak davet edildiği iftar programı yoğun bir katılımla Londra’da bulunan Diyanet Vakfı binasında gerçekleşti.

Gerçekleşen iftar programına KKTC Londra Temsilcisi Zehra Başaran, Türkiye Cumhuriyeti Londra Din Hizmetleri Müşaviri Mahmut Özdemir, Diyanet Vakfı Yöneticilerinden Necmi Akçay, Prof. Dr. Mustafa Camgöz, Gladesmore Community School Öğretmenlerinden Erkan Pastırmacıoğlu, Yazar Sonay Yakup Yakupsoy, bazı dernek yöneticileri ve vatandaşlar katıldı.

Londra Din Hizmetleri Müşaviri Özdemir yaptığı konuşmasında, “Bu gece mübarek Ramazan Ayı’nda düzenlediğimiz iftar programlarından bir yenisini gerçekleştirmenin sevincini yaşıyoruz. Bu akşam Kıbrıslı Türk kardeşlerimizi iftarımıza davet ettik. Herkese hayırlı bir Ramazan Ayı diliyorum.” dedi.

KKTC Londra Temsilcisi Zehra Başaran, “Bugün bizleri bu güzel iftar etkinliğinde ağırlayan İngiltere Türk Diyanet Vakfı’na çok teşekkür ediyorum. Birlikte hoş ve güzel bir iftar gerçekleştirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bugün aramızda oldukça fazla sayıda genç olduğunu görmek beni çok mutlu ediyor. Ramazan Ayı bitmek üzere. Bu vesile ile şimdiden yaklaşan Ramazan Bayramı’nızı da en içten dileklerimle kutluyorum.” dedi.

Yapılan duaların ardından açılan oruçlar ile birlikte düzenlenen iftar programı yaklaşık olarak 1 saat sonra sona erdi.

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin