Enfield’in yeni Başkanı Saray Karakuş

YEREL seçimlerin ardından Enfield Belediyesi Meclis Üyeliğine seçilen Saray Karakuş başkan seçilerek Christine Hamilton’dan görevi devraldı.

YEREL seçimlerin ardından Enfield Belediyesi Meclis Üyeliğine seçilen Saray Karakuş başkan seçilerek Christine Hamilton’dan görevi devraldı.

Enfield Belediye binasında gerçekleşen tören, belediye başkanının gücünü temsil eden sembolik altın meşale taşıyan bir eskort eşliğinde salona giren Hamilton’un, konuşmasında bir yıl süren başkanlık görevini Saray Karakuş’un seçilmesinin ardından kendisine teslim edeceğini duyurdu.

Aslen Kahramanmaraş’ın Kötüre köyünden olan ve çocuk yaşta Londra’ya gelen İşçi Partili Saray Karakuş yaptığı konuşmasında, İlkokulunu Hackney bölgesinde okuduğunu, ortaokul ve lise eğitimini ise Enfield’te tamamladığını ve aynı yerde yaşamaya devam ettiğini ifade etti.

EŞİ DE YARDIMCISI SEÇİLDİ

Enfield Belediye’sinin yeni başkanı Saray Karakuş’un belki de en büyük destekçilerinden birisi olan eşi İsmet Karakuş’ta Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Enfield’in büyük bir değişim yaşadığına değinen Başkan Karakuş, “Enfield Londra’nın en önemli bölgelerinden bir tanesi ve her geçen gün büyüyor. Görev sürem boyunca eşit ve adil bir belediyecilik anlayışıyla görevimi yerine getireceğim. Bu değerli görevi en iyi şekilde yerine getirecek olabilmenin şimdiden onur ve gururunu yaşıyorum.” dedi.

NESİL ÇALIŞKAN DA YENİ GÖREVİNE BAŞLADI

Diğer göreve gelen önemli isimlerden birisi olan Nesil Çalışkan, Enfield Belediyesi Meclis Lideri olarak seçildiği için, belediye meclisinde yapılan ilk oturum ile görevine resmi olarak başladı. Saray Karakuş’un Belediye Başkanlığı görevine getirildiği için duyduğu memnuniyete değinen Çalışkan, “Oldukça önemli bir göreve getirilen Saray Karakuş’u kutluyor ve sonuna kadar kendisini desteklediğimi belirtmek istiyorum. Kendisi özellikle bu bölgede çok fazla emek verdi. Görevini ciddiye alan ve özellikle bu bölgeyi çok iyi tanıyan birisi. Kendisine başarılar diliyorum.” dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin