New Peckham Cami’nde İftar

HER yıl Ramazan Ayı’nda yüzlerce Müslümana ibadet için kapılarını açan Şeyh Nazım Qubrusi – New Peckham Cami’nde bu Ramazan Ayı’nda da her akşam iftar programı düzenlenmeye devam ediyor.

HER yıl Ramazan Ayı’nda yüzlerce Müslümana ibadet için kapılarını açan Şeyh Nazım Qubrusi – New Peckham Cami’nde bu Ramazan Ayı’nda da her akşam iftar programı düzenlenmeye devam ediyor.

Özellikle gençlerinde yoğun bir şekilde ilgi gösterdiği New Peckham Cami Yönetimi gazetemize şunları söyledi:

“Şeyh Nazım Qubrusi – New Peckham Camiinde Ramazan ayı içerisinde her akşam iftar programları devam etmektedir. Camimiz, yedi gün beş vakit cemaat namazları saatlerinde açıktır. Salı akşamları gençlerle sohbet programları, Perşembe günleri bayanlar için sohbetler ve hafta sonu 6 sınıftan oluşan okulumuzda dersler verilmektedir. Camimizde mutfak servisleri olup küçük çaplı yemekli toplantılar ve konferanslar (dini ve kültürel) verilebilir. Mevlid-i Şerif okutmak isteyenlere evlerde yer darlığından dolayı camimizde bunu sağlayabiliriz. Camimiz bölgede en büyük cami olduğunu düşünmekteyiz. 1980 yılında Şeyh Nazım Efendinin gayretleriyle alınmış ve o tarihten sonra da kilise cami olmuştur. Camimiz halkımıza gerektiği şekilde kullanımı için her zaman hazırdır. İleri ay ve senelerde daha etkili olmak için halkımıza gerek din dersleri, kültürümüz, geleneklerimiz ve aile eğitimi hususunda programlar planlamaktadır. Gençler için açtığımız gençlik odasında futbol seyredebilir ve bilardo gibi oyunlar da mevcuttur. Çocuklar ve gençler için de dini ve eğitimli filmler seyredebilirler. Güney Londra’nın en büyük Türk ve diğer millet Müslümanları için merkez olmayı planlıyoruz. Camimizde gelecek aylarda dini nikahlar devlet izniyle başlayacaktır. Daha yolun başındayız, Allah’ın izniyle ve siz halkımızın katkılarıyla güzel günlerde camimizde görüşmek üzere. Adresimiz: 99 Cobourg Road, London SE5 0HU (off Old Kent Rd) Bayram namazı 15 Haziran Cuma sabahı birinci cemaat saat 8:00’de ikinci cemaat 9:30’ta kılınacaktır.”

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin