“Anneler sadece bir gün değil her gün hatırlanmalı”

Yaptığı yardımlar ve gerçekleştirdiği etkinliklerle İngiltere’nin en faal derneklerinden biri olan Limasollular UK, Anneler Günü’nü coşkuyla kutladı.

Yaptığı yardımlar ve gerçekleştirdiği etkinliklerle İngiltere’nin en faal derneklerinden biri olan Limasollular UK, Anneler Günü’nü coşkuyla kutladı.

Anneler Gününü kutlamak için bir araya gelen Limasollular Derneği davetlileri doyasıya eğlendi. Londra’da eğlencenin adresi olan Cyprus Garden’da gerçekleşen kutlama coşkuyla gerçekleşti. Geceye katılanlar arasında KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı, KKTC Londra Temsilcisi Zehra Başaran, KKTC Londra Konsolosu Ülkü Alemdar gibi isimler vardı.

Gecede bir konuşma yapan Limasollular Derneği Başkanı Arife Retvan, davetlerini kabul ederek bu güzel gecede kendilerini yalnız bırakmadıkları için teşekkür etti. “Bugün tek kendi annem değil dünyada anneliği yaşayan anne sevgisini hisseden anne içgüdüsü ile davranan herkesin anneler gününü tebrik ediyorum.

Eskiden anneler günü bizim ülkemizde her gün kutlanıyordu, kimse annesine saygıdan kusur etmezdi ve her daim annesini el üstünde tutardı. Biz yıllardır anneler günü kutluyoruz, sadece bir gün değil de, bizler için her gün anneler günüydü. Anneler sadece bir gün değil her gün hatırlanmalı” diyen Retvan, daha sonra Limasollular Derneğinin yapmış olduğu ve yapacak olduğu projelerden bahsetti.

KKTC Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın eşi Meral Akıncı, “Biz anneler, anneliğin tanımlanamayacak kadar özel bir duygu ve görev olduğunu biliyoruz. Bazen hiç bir eğitim veya hazırlık yapmadan üstlendiğimiz bu önemli görevin sorumluluğuyla hareket ederek, sadece çocuğumuzun değil, yaşadığımız coğrafyanın da geleceğini şekillendiriyoruz” dedi.  Meral Akıncı, kadın olmanın annelikten ibaret olmadığı, kadının annelik göreviyle sınırlanmadığı ve anne olmanın her kadının hiç bir baskı altında kalmadan özgür tercihi olduğu bir adayı hedefleyerek daha aydınlık yarınlara doğru ilerlediklerini belirterek, “Biyolojik olsun veya olmasın, anne, güven, sevgi ve özveridir” ifadelerine yer verdi.

KKTC Londra Temsilcisi Zehra Başaran ise yapmış olduğu konuşmada, günümüzde yılın hemen her gününe özel anlam yüklendiğini ve bunlardan en özeli ve kıymetlisinin Anneler Günü olduğuna diyerek, “herkes anne olmayabilir ancak herkesin bir annesi vardır” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Limasollular Derneği Başkanı Arife Retvan, seçmiş oldukları yılın annesinin ismini açıkladı. Limasollular Derneğine vermiş olduğu maddi ve manevi desteklerden dolayı bu yılın annesinin Kezban İsmailoğlu’nun olduğunu açıklayan Retvan, daha sonra onu sahneye çağırarak hazırlanmış olan plaketi taktim etti.

Kezban İsmailoğlu’na plaketinin verilmesinin ardından Limasollular Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri de sahneye gelerek hep bir ağızdan “Annem” adlı şarkıyı seslendirdi.

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin