Londra’da ‘Açık Öğretim’ paneli

Türkiye’nin önde gelen üniversitelerinden Anadolu Üniversitesi’nin bir programı olan Açık Öğretim Fakültesi’nin eğitimleri ve imkanlarını konu alan bir panel Londra’da bulunan Yunus Emre Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Türkiye’nin Londra Eğitim Müşaviri Hasan Ünsal’ın da katıldığı panelde, Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Bölümü’nden Doç. Dr. Erol Şener tarafından bir sunum yapıldı.

Sunumuna Anadolu Üniversitesi’ni anlatan bir tanıtım videosu ile başlayan Şener daha sonra Açık Öğretim Fakültesi’nin eğitim imkanları ve öğrenci sayıları hakkında bazı istatistiksel bilgiler verdi.

Panelin sonunda sorulan çeşitli sorulara yanıtlar veren Şener, ‘Açık Öğretim Fakültesi diploması İngiltere’de de geçerli mi?’ şeklinde gelen bir soruya, ‘Anadolu Üniversitesi diplomaları Türkçe haricinde ek olarak İngilizce bir belge ile birlikte veriliyor. Anadolu Üniversitesi tarafından verilen diplomalar İngiltere’de de geçerlidir. Diplomalarımız Uluslararası olduğu için öğrencilerimiz Birleşik Krallık’ta da, okudukları bölüme karşılık gelen yüksek lisanslarını, eğer başvurdukları program şartları uygunsa yapabilirler.’ şeklinde bir cevap verdi.

HER YIL BİNLERCE ÖĞRENCİ MEZUN OLUYOR

Her yıl binlerce öğrencinin Anadolu Üniversitesi’nden mezun olduğunu belirten Şener, ‘İngiltere’de de Açık Öğretim sınavları düzenleniyor. Bu sınavda görevli olarak ben seçildim. Burada öğrencilerimizin sınavlarını gerçekleştireceğiz. Amerika’da dahil olmak üzere birçok ülke de öğrencilerimiz eğitimlerimizden faydalanıyor. Bugün düzenlediğimiz panelde bunları sizlerle paylaşmaktan son derece mutluyum.’ dedi.

KAYIT OLMAK İSTEYENLER İÇİN

Anadolu Üniversitesi’nin yurtdışı programları hakkında bilgi almak isteyen ve kayıt olmak isteyen öğrenciler Üniversitenin Almanya’da bulunan Batı – Avrupa Şubesi ile 00 49 221 5110 44 numaralı telefondan veya www.anadolu-uni.de adresinden iletişime geçebilirler.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.