Güley Yahyalar yaşamını yitirdi

İngiltere Türk toplumunun yakından tanıdığı, Yahyalar ailesinin küçük kızı Güley Yahyalar (46) geçirdiği beyin kanaması sonrası hayata gözlerini yumdu.

Sonay – Neyran Yahyalar çiftinin büyük kızı olan ve hayatını ortopedik engelli olarak geçiren Güley Yahlayar, 2 Mart Cuma sabaha karşı rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı.
Edinilen bilgiye göre ilk önce Princess Royal Üniversite hastanesine kaldırılan Güley, buradan Kin’s College Hastanesine nakledilerek beyin kanaması teşhisi ile burada amelayat edildi.

Ameliyet sonrası bir defa gözlerini açan ve tepki veren Güley, sevenlerini ümitlendirdi. Ancak, 13 Mart Çarşamba günü akşam saat 19:00’da doktorları vefat haberini verdi.

AİLE BAĞLARINI ANLATAN ‘NEYRAN’ İSİMLİ KİTABI VARDI

Güley Yahyalar, dört yıl önce çok sevdiği babasını kaybettikten sonra, aile bağlarını konu alan ve annesinin adını taşıyan “Neyran” adlı bir kitap yazmıştı.

Kitabın satışından elde ettiği geliri ortopedik engellilere yardım yapmak üzere kampanyalar düzenleyen Güley, sanatçı Bahar Gökhan ile birlikte bir de “El Vereceksen Gel” adlı proje yaparak, televizyon ekranlarından engellilere destek çağrıları yapmıştı.

Güley Yahlayar, Kıbrıs Yeni İskele’de merhum babası Sonay Yahyalar’ın yanına defnedilecek.

Londra Gazete olarak, merhum Güley’e Allah’tan rahmet, Yahyalar ve Nalbantoğlu ailesi başta olmak üzere tüm sevenlarine başsağlığı dileriz.

Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.