Bingöllü Başkan Barakazi Londra’da

İNGİLTERE’DE yaşayan Bingöllüler belediye başkanları Yücel Barakazi ile bir araya geldi.

Avrupa Türk Demokratlar Birliği İngiltere’nin (UETD UK) organize ettiği bir etkinlikle Bingöllü gurbetçi vatandaşla buluşan Başkan Barakazi, hem çalışmlarını anlattı hem sorun ve talepleri dinledi.

4 Mart Pazar sabahı düzenlenen kahvaltılı davete onlarca kişi katıldı. Hemşerileri ile buluşan Yücel Barakazi’ye UETD UK Başkanı Erdal Yetimova, UETD UK Manchester Temsilcisi Eşref Bor, Müsiad UK Başkanı Nuri Bulgurcu, Britanya Zaza Derneği Yöneticileri Z. Ömer Baraç, Gönül Sen ve Bejna Aşkın eşlik etti.

Açılış ve selamlama konuşması yapan UETD UK Başkanı Yetimova şu ifadelere yer verdi:

“Afrin’de şehit olan askerlerimiz için Allah’tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum. UETD UK olarak düzenlemiş olduğumuz 7. kahvaltı programında Bingöl belediye başkanımızı sizlerle buluşturuyoruz… İngiltere’de yaşayan toplumumuzu bir araya getirmek amacı ile kültürel değerlerimize sahip çıkmak için sizlerle bir araya geliyoruz. UETD UK olarak Türkiye aleyhinde olan kara propagandalara karşı bilgilendirmek amacıyla İngiltere Parlamentosunda bilgilendirmeler yapıyoruz.”

Yetimova’nın ardından Başkan Barakazi söz aldı. Bingöl Belediye Başkanı ilk defa geldiği İngiltere’de gördüğü misafirperverlikten dolayı hiç yabancılık çekmediğini dile getirerek başladığı konuşmasında göreve geldikleri günden bu yana imza attıkları projeleri anlattı. Bingöl’deki sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmeleri bir sunum eşliğinde anlatan Barakazi, gelecek projelerinden de bahsederek, etkinliğe katılan vatandaşların sorularını yanıtladı.

Britanya Zaza Derneği yöneticileri konuşmasını tamamlayan Barakazi’ye çiçek vererek hem hoş geldiniz dedi hem de teşekkür etti. Dernek yönetiminde Zazaca hitap eden Başkan Barakazi, kaybolma tehlikesiyle karşı karşıya olan Zazacaya olan hassasiyeti için övgü topladı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.