Kıbrıslı Türk berber finali hedefliyor

KIBRIS’IN Akçay köyünden, Salih Saruhan ismindeki 27 yaşındaki Kıbrıslı Türk genç, İngiltere’nin en iyi berberi yarışmasına seçilmek için hazırlanıyor.

Genç berber, 5 Mart’ta Enfield bölgesindeki Chris and Sons’da gerçekleşecek olan İngiltere’nin en iyi berber yarışmasında, Londra ve Güneydoğu’dan katılacak olan diğer berber rakipleri ile yarışacak.

Mart ayında gerçekleşecek olan yarışmada yetenekli berber Salih, iyi bir performans sergilediği takdirde, 20 Mayıs’ta yapılacak olan ulusal finalde yarışma fırsatı bulacak.

Broadway’de Brothers and Scissors ve Rainham’de The Cutting Room berber salonlarını halen yönetmeye devam eden yetenekli ve başarılı berber Salih Saruhan katılacağı yarışma ile ilgili duygu ve düşüncelerini gazetemize şu sözlerle aktardı:

“İngiltere’nin en iyi berberi yarışmasına katılacağım için hala şaşkınım ama oldukça mutluyum aynı zamanda, yaklaşık 7 yıldır bu sektördeyim ve Mart ayında gerçekleşecek olan yarışma için çok heyecanlıyım.

Önümüzdeki Mart ayında katılacağım yarışma, benim için önemli bir fırsat ve aynı zamanda iş yerimin ismini de tanıtıyorum. Hedefim başarılı bir performans sergileyerek finalde yarışmaktır” dedi. Beşinci kez gerçekleşecek olan yarışma, Britanya Berberler Birliği ve erkek bakım markası olan Bluebeards Revenge tarafından düzenlendi.  Düzenlenen yarışma berber sektörünün en popüler yarışması olarak yoğun ilgi görmektedir.  Bluebeards Revenge’in sözcüsü olan Nick Gibbens, “Her yıl oldukça yetenekli yarışmacılar bizleri büyülüyor ve bu yıl yarışmaya katılım başvuruları rekor bir sayıya oluştu” dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

Bir yorum

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.