Limasollulardan Küçük ve Denktaş’a mevlid

Kuzey Kıbrıs Türkiye Cumhuriyeti’nin iki önemli insanı olan Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş ve Dr. Fazıl Küçük için, Londra Cyprus Garden’da Limasollular UK Derneği ve Türk İslam Vakfı tarafından bir anma töreni ve mevlid okuması gerçekleştirildi.

17 Ocak 2017 Çarşamba günü gerçekleşen anma gecesine KKTC Londra Temsilcisi Zehra Başaran, KKTC Londra Konsolosu Ülkü Alemdar, Türk İslam Vakfı Başkanı Tevfik Zekai, Limasollular UK Derneği Başkanı Arife Retvan, CTCA Başkanı Leyla Kemal ve Kıbrıslı Türk toplumundan bir grup vatandaş katıldı.

İki önemli lider için gerçekleşen saygı duruşundan sonra konuşmasını yapmak için sahneye davet edilen Limasollular UK Derneği Başkanı Arife Retvan, iki büyük halk kahramanının gerek siyasi gerekse toplum üzerinde büyük hizmetleri olduğuna değinerek şunları söyledi:

“Aynı ay içerisinde Dr. Fazıl Küçük’ü 34 yıl, Rauf Denktaş’I 6 yıl önce kaybetmiştik. İki liderimizin de gerek siyasi Kıbrıs davasında gerekse toplum üzerinde çok büyük hizmetleri bulunmaktadır. Bu akşam bu özel gecenin hazırlanıp sunulmasında en küçük emeği, katkısı olan herkese teşekkür eder, unutulmaz liderlerimize ve şehitlerimize Tanrı’dan rahmetler dilerim.”

Konuşmasını yapmak için sahneye davet edilen KKTC Londra Temsilcisi Zehra Başaran, iki liderin de yaşam ve özgürlük mücadelesi vermiş bu halka değerli birer örnek olduklarını söyleyerek sözlerine şöyle devam etti:

“Kıbrıs Türk halkı önce Dr.Fazıl Küçük daha sonra Rauf Denktaş etrafında kenetlenerek yaşam ve özgürlük mücadelesi vermiş bir halktır. Liderlerimiz Dr. Fazı Küçük ve Rauf Denktaş ve dava arkadaşları bizlere yaşamın imkansızlaştığı günlerde umut vermiş, yol göstermiş, birlik ve beraberlik içerisinde mücadeleye ve direnmeye devam etmemiz halinde güzel günlerin geleceğine işaret etmişlerdir. Türk insanının kanından ve canından bir Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti devleti doğmuştur. Kıbrıslı Türklerin mücadele tarihinin toplum liderlerini ve dava arkadaşlarının ve bu uğurda canlarını veren şehitlerimizi minnet ve rahmetle anarken, bu uğurda mücadele ederek sağ kalan gazilerimize de sağlık ve esenlikler dilerim. Sizleri unutmadık ve unutmayacağız.”

Rahmetli Dr.Fazıl Küçük ve KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ın hayatını özet alan bir belgesel gösterimi gerçekleşti. Belgesel gösteriminin ardından mevlid ve okunan dualardan sonra program sona erdi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.