“Sigarayı bıraktığım için kendimle gurur duyuyorum”

SMOKEFREE Hackney, sigara bağımlısı olanlara ücretsiz sigara bırakma servisi sunuyor. Hackney’de sigarayı bırakmanın hayat boyu değişen faydalarını vurgulamak için eski içicilerin ilham verici hikayelerini paylaştı. İlham verici hikayelerin arasında Hasan Bala da vardı. Hasan Bala 15 yaşında sigara içmeye başlamıştı. Türkiye’de, İzmir yakınlarındaki bir kasabadan gelen Hasan, sigara içmeye günde bir iki tane ile başlamış, askere gittiğinde ise günde bir pakete çıkmıştı.

Hasan 25 yaşındayken Türkiye’ye tatil amaçlı gelen Hackney sakini olan Aslı’ya aşık olmuştu. Hasan daha sonra ise Aslı’nın peşinden geldi ve onunla birlikte olabilmesi için İngiltere’de iş buldu. Hasan ve Aslı nihayet evlendi ve Erçin ve Mira adında iki çocuk sahibi oldular.

Hasan’ın babası 2015’te sigaradan dolayı akciğer kanseri olmuştu ve hayatını kaybetmişti. Eşi Aslı, “Sigarayı bırakması için yaklaşık her gün kendisine baskı yapıyordum, çok kötü bir alışkanlıktı.” dedi.

Israrların sonunda Hasan sigarayı bırakmaya karar verdi ve doktoru kendisini Hackney Stop Smoking servisine yönlendirdi.

Artık sigarayı bırakan Hasan daha iyi nefes alabilmeye başladığını ve çocuklarıyla daha fazla zaman ayırabildiğini belirtti. Kendisi ile gurur duyan Hasan, “Birçok müşterim vazgeçtiğime inanamıyor bile” dedi.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.