CTCA’den göçün 100. yılı film gösterimine davet

KIBRIS Türk Dernekleri Konseyi (CTCA), Kıbrıs’tan İngiltere’ye göçün 100. yılı nedeniyle düzenlediği film gösterimine tüm halkımızın davetli olduğunu duyurdu.

CTCA aktif olarak birçok toplumsal görevde bulunmakta ve 24 Haziran 2017 tarihinde Chingford’da gerçekleştirilen ilk Kıbrıs Türk Festivali gibi üst düzey etkinliklerin düzenlenmesinde, desteklenmesinde ve tanıtılmasında rol almaktadır. Yirmi binin üzerinde katılımcıyı ağırlayan bu başarılı etkinlik, Britanya Kıbrıs Türk Toplumunun köklerini ve kültürünü gururla sahiplendiği için onlara unutulmaz bir deneyim yaşattı. Festival aynı zamanda, ilk Kıbrıslı Türklerin Britanya’ya gelişinin 100. yıl dönümü kutlamalarının da başlangıcı oldu.

Festivalin başarısını takiben CTCA, Kıbrıslı Türklerin göçünün 100. yılını belgeleyen bir film hazırlattı. Kıbrıslı Türk göçmenlerle yapılan röportajlardan kesitler içeren bu belgeseli göstermek için, 9 Aralık Cumartesi günü Victoria ve Albert Müzesi’nde kültürel bir etkinlik düzenleyeceğiz. Bu özel anı yaşarken bize ve diğer konuklarımıza katılmanızdan onur duyarız.

9 Aralık 2017 Cumartesi günü Victoria & Albert Müzesi Cromwell Rd, Knightsbridge, London SW7 2RL adresinden düzenlenecek ve tüm halkımızın davetli olduğu etkinliğe eğer siz de katılmak istiyorsanız 29 Kasım tarihine kadar rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Rezervasyon yaptırmak için info@ctcauk.org adresine mail atabilir veya 07496267033 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.