Hüseyin Kanatlı Londralılarla buluştu

KIBRISLI Türk duayen sunucu Hüseyin Kanatlı, Londralılarla buluşarak kitabını imzaladı.

Doğduğu günden başlayarak ta öğretmenlik yıllarının sonuna kadar geçen süreyi kaleme alan Hüseyin Kanatlı, “Uçan Yıllar” adlı kitabını imzaladı. Haringey’deki Kıbrıs Türk Toplum Merkezinde gerçekleşen etkinliğe KKTC Londra Temsilciliğinden Kültür ve Eğitim Ataşesi Gülgün Özçelik ve birçok toplum temsilcisi katıldı. Programda selamlama konuşmasını ünlü oyuncu ve yazar Osman Balıkçıoğlu yaptı. Balıkçıoğlu imza gününe katılan herkese teşekkür ederek, “Yıllarını radyoculuğa, televizyonculuğa, yazarlığa, sunuculuğa vermiş çok değerli bir ismin burada bulunması beni çok sevindiriyor.” dedi.

Balıkçıoğlu’ndan sonra mikrofonu alan Hüseyin Kanatlı duygu ve düşüncelerini dile getirdi. “Londra benim için apayrı bir yere sahip. Şimdiye kadar Londra’ya yaptığım ziyaretlerim içindeyse bu ziyaretim daha farklı. Buraya görevli olarak geldiğim veya akrabalarımı görmek adına, muhtelif sosyal etkinliklerde bulundum zamanlar oldu ama ilk kez kendi adıma buradayım. Bu benim için bambaşka bir heyecan oldu. Malum Kıbrıs’ anlatmaya gerek yok; hemen hepimiz Kıbrıslıyız, biliyoruz. 1931 yılında doğmuşum; yani o kadar gencim. Biliyorsunuz 1931 yılı Kıbrıs’ın ateşlendiği günlerdi. Kitabım 1931’den başlıyor; çocukluğumu, okul devrelerimi, Baf’ı köşe bucak anlatıyorum. O yılların Kıbrıs’ını anlatıyorum. Kitabımda öğretmenliğimin sonuna kadar yaşanmış, gerçek hikayeler var. Uçan Yıllar kitabımın ikincisinde ise sunuculuk ve yayıncılık hayatımdan hikayeler yer alacak. Kitabın ikinci serisinin önümüzdeki yılın ilk aylarında sizlere takdim edeceğim.”

Kanatlı’nın konuşmasının ardından Limasollular Derneği UK Başkanı Arife Retvan da söz aldı. Retvan, “Yıllar önce ilkokul sıralarındayken, çok değerli Hüseyin hocamız bizim karşımıza çıkmıştı. Yıllar sonra yine bizlerle birliktedir. Gerçekten duygusal anlar yaşıyoruz. Geçen akşam çok güzel bir kalabalık, çok güzel bir Londra gecesi yaşadık. Kendisine davetimizi kabul edip geldiği için çok teşekkür ediyoruz.”

Kemal Uzunlar, “Hepimiz için özellikle benim için çok özel bir gün. Duayenimiz Hüseyin Kanatlı ile birlikte olmak benim için unutamayacağım bir mutluluktur.” diyerek bir şiir okudu. Uzunlar’ın şiir performansının ardından Şener Derviş bir şarkı söyledi. Derviş’in söylediği şarkının ardından konuklarıyla tek tek ilgilenen Kanatlı, onlar için kitaplarını imzaladı.

KANATLI’YA VEFA GECESİ

Hüseyin Kanatlı için Cyprus Garden’da vefa gecesi düzenlenecek. Ücretsiz olarak gerçekleşecek etkinlik 9 Kasım Perşembe saat 19.00’da başlayacak. Adres: The Fairways, Southend Road, E4 8TA, Londra

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin