Dumlupınar, Necdet Topçu Euromed Kupasını kaptırmadı

TTFF Necdet Topçu Euromed Kupa finalinde Dumlupınar Yeni Malatya Spor, New River Sports’ta karşı karşıya geldiği Yeni Boğaziçi Spor’ u yenerek üçüncü kupasını kaptı.

Geçen hafta Pazar günü New River Sports’ta oynan Türk Toplumu Futbol Federasyonu Necdet Topçu Euromed kupa finalinde Dumlupınar Yeni Malatya Spor, rakibi Yeni Boğaziçi Spor’u 3-0 yenerek şampiyonluğa bir kez daha adını yazdırdı. TTFF liglerinin en büyük ikinci kupasını alan Dumlupınar Yeni Malatya Spor, 2018 – 2019 sezonu içerisinde evine 3 kupa ile dönüş yaptı.

Pazar günü New River Sports Stadyum’unda saat 14.00’te başlayan karşılaşmada Dumlupınar Yeni Malatya Spor, oyuna iyi bir şekilde başlayarak rakibini yordu. Maçın ilk yirminci dakikasında rakibine ilk golü atan Dumlupınar, ilk yarıyı 1-0 önde bitirdi. İkinci yarıya oldukça hızlı bir şekilde giriş yapan Dumlupınar Yeni Malatya Spor, rakibini gol fırsatı tanımadı. Yeni Boğaziçi Spor, geçen haftalarda kaybettiği kupanın yerini doldurmak için verdiği mücadelede yetersiz kalarak iki gol daha yedi. İkinci yarıda Yeni Boğaziçi Spor ’un ataklarına kulak aldırmayan Dumlupınar Yeni Malatya Spor son 45 dakikalık dilimde rakibine iki gol daha atarak oyunu 3-0 bitirdi. Hakemin bitiş düdüğü ile birlikte Dumlupınar Yeni Malatya Spor TTFF Necdet Topçu Euromed Ligi’nin şampiyonu oldu.

Maçın bitişiyle beraber stadyumda kupa törenine geçildi. Dumlupınar Yeni Malatya Spor’a birincilik Yeni Boğaziçi ’ye ise ikincilik kupası takdim edildi. TTFF Akol Properties 1.Lig Şampiyonluk heyecanı daha taze duran Dumlupınar Yeni Malatya Spor ikinci şampiyonluk kupası sevincini yaşadı.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Okumadan geçme

Close
Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.