İstanbul Seçim Anketimizin kazananı İmamoğlu

Facebook üzerinden yaptığımız ankete katılanların %79'u 23 Hazirandaki seçimi Ekrem İmamoğlu'nun kazanacağını düşünüyor.

Facebook’ta sona eren anketimizin sonucu.

İSTANBUL’DA yinelenmesi kararlaştırılan Belediye Başkanlığı seçimi öncesi yapmış olduğumuz anketimiz sona erdi.

AK Parti tarafından yapılan itirazlar sonucunda Yüksek Seçim Kurulu (YSK) tarafından iptal edilen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı Seçimi, 23 Haziran tarihinden yinelenecek. YSK’nın iptal kararının ardından bir hafta süren bir anket çalışması ile sosyal medyada bir anket gerçekleştirdik. Facebook üzerinden gerçekleştirmiş olduğumuz anketimize süre boyunca binlerce kullanıcı katıldı.

Facebook resmi sayfamızda başlattığımız ankete binlerce kişi katılarak hem oylarını kullandı hem de fikirlerini paylaştı. İnteraktif olarak gerçekleştirdiğimiz seçim anketine katılan sosyal medya kullanıcıları seçim yarışının iki iddialı adayı olan Binali Yıldırım ve Ekrem İmamoğlu arasında seçim yaptı.

Yaklaşık 3 bin 200 kişinin katıldığı anketin kazananı CHP adayı Ekrem İmamoğlu oldu. Ankete katılanların oylarının yüzde 79’unu alan İmamoğlu yaklaşık 2 bin 500 oy, rakibi Yıldırım ise yaklaşık 700 oy alarak oyların yüzde 21’ini aldı.

Seçim anketimize aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Reklam engelleyici kullandığınızı görüyoruz. ÜCRETSİZ olarak dağıtılan binlerce gatezemiz ve internet sitemizde yer alan haberleri okuyabilmeniz için her yıl on binlerce pound harcıyoruz. Bu ise sitemizde bulunan reklamlar sayesinde gerçekleşmektedir. londragazete.com’u kullanmaya devam etmek için lütfen bu alan adını reklam engelleyicisine ekleyerek bize destek verin.