Londra’dan Elazığspor’a

Londra’da uzun süreden beri yaşamını sürdüren  ve spor öğretmenliğinin yanısıra Londra Altınordu Olympic Football Academy’yi kurup, çalıştıran Erdal Yörük, Türkiye’ye döndü.

Orhan Kaynak ve Erdal Yörük (sağda)

Londra’da uzun süreden beri yaşamını sürdüren  ve spor öğretmenliği yapan, bunun yanısıra son olarak Londra Altınordu Olympic Football Academy’yi kurup, çalıştıran Erdal Yörük, Türkiye’ye döndü.

PTT 1.Lig takımlarından Elazığspor’un teklifini kabul ederek Londra’dan ayrılan Erdal Yörük, yeni takımının sezon başı hazırlıklarına katıldı.

Erdal Yörük, Elazığspor’da görev yapacak.

Eski Trabzonspor ve Beşiktaşlı futbolculardan Orhan Kaynak’ın yaptığı teklife ‘Evet’ diyen Yörük, birikimlerini artık Elazığspor için kullanacak. Teknik Direktör Orhan Kaynak yönetiminde sezon startını yapan Elazığspor’da Erdal Yörük, yardımcı antrenör ve kondisyoner olarak görev yapacak.

Bir süreden beri Akhisarspor ve Altay’la bazı görüşmeler yaptığını söyleyen Yörük, “Orhan Kaynak’dan teklif alınca duraksamadan ‘evet’ dedim. Artık antrenörlük kariyerime Türkiye’de devam etmek istiyorum” dedi.

Erdal Yörük’ün de aralarında olduğu Elazığspor’un teknik kadrosu.
Elazığsporlu yönetici ve teknik adamlar, Erdal Yörük’le.

 

ERDAL YÖRÜK KİMDİR?

Profesyonel futbol hayatına merhum Tevfik Lav’ın çalıştırdığı 3. Ligde yer alan Manisa Alaşehirpor’da başladı. İki yıl sonra yine 3. Lig takımı Manisa Sümerbankspor’a transfer oldu.Bu arada Manisa Spor Akademisi Celal Bayar Üniversitesi’ni kazandı.Üniversite eğitiminin son iki yılında Somaspor’da oynadıktan sonra, İngiltere’ye geldi.

İki sezon Conference League’dan Basingstoke FC’de,  iki yıl da Wessex League’den Andover FC’de oynadı ve Reading FC’nin U10 takımında antrenörlük kariyerine başlangıç yaptı.Bu arada aynı bölgede Secondary School’da spor öğretmeni olrak çalışmaya başladı. İki yıl sonra Londra’ya taşındı ve Waltham Forest FC U21 takımının antrenörlüğünü yaptı. Üç yıl Galatasaray Football Academy’de, iki yıl da Berntwood FC’de antrenörlük görevine devam etti. Son olarak da Altınordu FC Football Academy’de dört yıl başantrenör olarak hizmet verdi.

Türkiye’de aldığı antrenörlük lisansını, İngiltere’de The FA kursları, scouting and match analysing etc. gibi kurslarla yükseltti.

 

 

 

 

 

Etiketler
Daha fazla göster

Bir Cevap Yazın

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin