Futbolumuz bir değerini kaybetti

 

Türk Toplumu Futbol Federasyonu’nu beş yıl başkanlığını yapan, en aktif üyesi Turgut Esendağlı, geçtiğimiz önceki Perşembe günü geçirdiği bir damar ameliyatı esnasında hayatını kaybetti. Enfield Belediye Meclisi üyesi de olan Esendağlı’nın vefatı toplumumuzda büyük üzüntü yarattı.

Geçen Pazar günü oynanan Türk Ligi ve London Sunday Trophy Cup karşılaşmaları öncesi saygı duruşları yapıldı.

Başkan ve menajerliğini yaptığı KKTC Süper Ligi takımlarından Doğan Türk Birliği’ni 1989-92 döneminde şampiyon yapan Turgut Esendağlı, daha sonra geldiği Londra’da çalışmalarıyla Türk futboluna önemli hizmetler verdi. Türk Toplumu Futbol Federasyonu’nda Yönetim Kurulu üyeliğinden sonra beş dönem Başkan olarak hizmetler veren Esendağlı, Veteran Ligi’nin kurulmasında da öncülük etti. Başkanlığı döneminde çok etkin olan Esendağlı, bu arada UEFA antrenörlük kurslarını tamamlayarak  A lisansı aldı ve teknik direktörlük yapma hakkını da elde etti.

Ryman League’de yer alan Waltham Forest Kulübü’nün Başkanı olan, bir ara A takımını da çalıştıran Turgut Esendağlı, son dönemde Sky Bet League Two takımı Crawley Town’da ‘chief scout’ olarak çalışıyordu. Esendağlı, Türk Ligi takımlarından Gaziantepspor London’ın da son iki sezon Başkanlığını yürütüyordu. 54 yaşında olan Turgut Esendağlı, iki çocuk babasıydı.

Aşağıda Turgut  Esendağlı’nın futbolla dolu Londra’daki yaşamından kesitler bulacaksınız.

 

 

Etiketler
Daha fazla göster

Yorum yazıp fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

İlgili haber

Close

Reklam engelleyici tespit edildi!

Lütfen reklam engelleyicinizi kapatarak bize destek verin